KONST / Litografier / Färglitografi 13351029
nr 1335 1029
Astrid Setterwall-Ångström
(1895-1982), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 1933. Motivet: 34x26 cm
Astrid Setterwall-Ångström, svensk målare, tecknare och grafiker född 1895, död 1982 .
Utrop:
600 kr
måndag 29 juni 2020
kl 19:51:15
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Astrid Setterwall-Ångström
Läs mer om Astrid Setterwall-Ã…ngström